Hotel Binkowski

Hotel Binkowski to największe i najnowocześniejsze Centrum Hotelowo-Kongresowe w Górach Świętokrzyskich, gdzie goście odetchną pełną piersią w zielonym otoczeniu Parku Baranowskiego, oddalonego zaledwie o 2,5 km od centrum Kielc. Wyróżnia je nie tylko nowoczesna infrastruktura konferencyjna, ale też niezwykle atrakcyjna lokalizacja w centralnej Polsce (zaledwie 2,5 godziny drogi samochodem dzieli hotel  od największych polskich miast takich jak: Warszawa, Kraków, Łódź, Katowice czy Lublin). Dzięki możliwości elastycznego aranżowania i łączenia pomieszczeń, mogą być one dostosowane do przeprowadzania zarówno kameralnych spotkań biznesowych i szkoleń, jak i konferencji dla ponad 1000 osób.


Kielce

Miasto Kielce (z populacją 201 000 mieszkańców) jest stolicą województwa świętokrzyskiego. Od wielu lat zaliczane jest do miejsc przyjaznych inwestorom. W 2013 roku znalazło się na finałowej liście polskich miast nominowanych do prestiżowej nagrody Poland Outsourcing and Shared Services Award. Lokalizacja Kielc, w centralnej części kraju, stwarza dogodne warunki do organizacji wystaw i konferencji. Jest to idealne miejsce nie tylko dla firm krajowych, ale także dla przedsiębiorców z państw ościennych. Wiodącym ośrodkiem miastotwórczym okazały się być Targi Kielce – dzięki działalności Targów zarówno w mieście, jak i regionie świętokrzyskim rozwija się bogata infrastruktura usług okołotargowych i turystyki biznesowej.
Gospodarka regionu świętokrzyskiego bazuje przede wszystkim na przemyśle wydobywczym i produkcji materiałów budowlanych. Istotną rolę odgrywa również przemysł metalurgiczny, maszynowy, precyzyjny i spożywczy. W samych Kielcach realizowane są inwestycje w zakresie infrastruktury wspierającej działalność naukową i badawczą oraz modernizujące miejskie lub regionalnie systemy komunikacyjne. Na szeroką skalę prowadzone są przedsięwzięcia zwiększające atrakcyjność inwestycyjną i turystyczną. Budowę nowej gospodarki wspiera także świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii oraz inkubator przedsiębiorczości – Kielecki Park Technologiczny, który skupia kilkadziesiąt firm zajmujących się wdrażaniem innowacyjnych technologii i rozwiązań w różnych branżach.
Kielce to także ważny ośrodek kulturalny. Przez cały rok odbywa się tu wiele wydarzeń, które przyciągają wielotysięczną publiczność z całego kraju. To tutaj odbywa się Międzynarodowy Konkurs OFF Fashion, Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej. Amfiteatr Kadzielnia, często wykorzystywany przez organizatorów koncertów i przeglądów kabaretów zapisuje się jako unikatowe miejsce na skale ogólnopolską.
Jednym z ulubionych miejsc Kielczan jest ulica Sienkiewicza, główny deptak, gdzie zabytkowy charakter łączy się ze współczesnymi funkcjami komercyjno-użytkowymi. Deptak Sienkiewicza uznano najpopularniejszą ulicą Polski w plebiscycie magazynu „Wasze Podróże”. Niezaprzeczalnym atutem miasta jest rozmaitość terenów zielonych, liczne parki, skwery oraz malownicze szlaki turystyczne i ścieżki rowerowe, które stanowią jego wizytówkę.


 

Sponsorzy 
Patroni medialni